AISWMD Board of Directors

Aaron Bell
Southeastern Indiana SWD
Jefferson Proving Grounds, Bldg 534
6556 North Shun Pike Road
Madison IN 47250
(812) 574-4080
aaron@seird.org
Represents: South (Posey, Gibson, Vanderburgh, Pike, Warrick, Dubois, Spencer, Crawford, Perry, Harrison, Floyd, Clark )

Jessie Biggerman
Johnson County SWMD
900 Arvin Road, Suite A
Franklin, IN 46131
(317) 738-2546
jessiebiggerman@recyclejc.com
Represents: Central (Bartholomew, Boone, Decatur, Fayette, Hamilton, Hancock, Henry, Johnson, Randolph, Rush, Shelby, Union, Wayne)

Lenn Detwiler
Hendricks Co. SWMD
104 East Main Street
Brownsburg, IN 46112
(317) 858-6070
ldetwiler@hendrickssolidwaste.com
Represents: Central (Brown, Clay, Fountain, Hendricks, Monroe, Montgomery, Morgan, Owen, Parke, Putnum, Vermillion, Vigo, Warren)

Debbie Hackman
Jackson County SWMD
1220 W Bloomington Rd.
PO Box 286
Brownstown, IN 47220
(812) 358-4277
debbiehackman@aol.com
Represents: South (Sullivan, Greene, Knox, Daviess, Martin, Lawrence, Orange, Jackson, Washington, Jennings, Scott, Jefferson, Switzerland, Ohio, Ripley, Dearborn, Franklin)

Randy Przybysz
St. Joseph SWMD
929 Lincoln Way E. Suite 100
South Bend, IN 46601
(574) 235-9971
rprzybys@co.st-joseph.in.us
Represents: North (St. Joseph, Marshall, Fulton, Miami, Howard, Tipton, Wildcat District, Tippecanoe, Northwest Indiana District, Starke, LaPorte, Porter, Cass, Lake)

Sacha Teague
Cass County Recycling District
518 High Street
Logansport, IN 46947
(574) 732-9253
sacha.teague@co.cass.in.gov
Represents: North (Allen, Adams, East Central District, Elkhart, Huntington, Kosciusko, Blackford, Jay, Northeast Indiana District, Wabash, Wells, Whitley)

Advisors

  • Samantha St. John, Miami Co. SWMD (Secretary to the Board)
  • Heather Siesel, Bartholomew Co. SWMD
  • Jennifer Lawrence, Boone Co SWMD
  • Carla J. Striegel-Winner, Dubois Co. SWD
  • Clifford Duggan, Lake Co. SWMD
  • Marianne Peters, Marshall Co. SWMD
  • Tom McGlasson, Monroe Co. SWMD


Powered by Wild Apricot Membership Software